Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Návštěva ZŠ Kneslova 8:45
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20
Projektový den se Včelkami
21 22
Návštěva ZŠ Řehova
23 24 25 26
27
Projektový den Předškoláci Zábavní parky 1. skupina
28
Projektový den Předškoláci Zábavní parky 2. skupina
29 30
Morena
31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Naše třídy > Včeličky

Včeličky

Třída se nachází v 1. patře rozlehlé budovy. Je rozdělena na dvě části – hernu s kobercem a třídu se stolečky a židličkami, v této části také můžou děti využívat interaktivní tabuli, jednak pro hru, ale také se zde využívají programy pro rozvoj školní připravenosti. Děti mohou pracovat samostatně, ve skupinkách či pod vedením dospělého.

V předškolní třídě máme zavedená pravidla a rituály, která se snažíme dodržovat. Jedná se o ranní přivítání, „uklízecí“ písničku, která nám napoví, kdy je čas ukončit hru a uložit hračky na své místo, umístění značky na magnetickou tabulku, kde děti poznačí, zda jdou domů po obědě či po odpočinku. Dalším každodenním rituálem jsou zdravotní a jógové cviky a také diskusní kruh, kde se děti mohou podělit o své zážitky s kamarády.

Tento rok nás provází téma ‘‘Putování s pohádkou,,. Každé druhé pondělí nám zlatý klíč odemyká bránu do nové pohádky, která nám navazuje na roční období a dílčí celky podle ŠVP.

Děti se učí nové pohádky a připomínají ty, které znají. Obohacují si slovní zásobu, vystupují před ostatními dětmi a překonávají strach a nervozitu. Propojujeme logické myšlení, předmatematické dovednosti, zrakové vnímání a spoustu dalšího.

Čtvrtý den v týdnu se od rána zaměřujeme na pohyb. Překonáváme překážky, házíme a chytáme míče, držíme balanc a učíme se, co nejvíce ovládat své tělo.

V pátek máme s dětmi zhodnocení celého týdnu, kdy jim kouzelní skřítci rozdají diamanty za jejich úspěšné splnění celého týdne. 

Jedna rozdílná změna nás čeká při plnění předškolních úkolů:

  • Vždy v pondělí se seznámíme s úkoly (pracovními listy) na daný týden. Úkoly plníme, jak grafomotorické, tak logické, předmatematické, jazykové atd. Úkoly jsou na celý týden. Děti si samy zvolí, kdy budou úkoly plnit - tím učíme děti zodpovědnosti a dovednost
    organizovat si práci a volný čas - předškoláci již ve většině dovedou odlišit hru od práce.
  • Všechny děti mají ve třídě svou skříňku se značkou, do které si mohou také odkládat své vlastní obrázky nebo výrobky.

Co nás například čeká:

  • Procvičování ruky, oka, ucha a také pusy
  • Učit se spoustu básniček a písniček
  • Rodiče potěšíme vystoupením na vánoční besídce
  • Budeme pozorovat, seznamovat se, objevovat, prozkoumávat
  • A především si budeme hrát

Tak Vás prosíme “Držte nám palce“!

Lenka Maštová

Zástupkyně ředitelky

Valerie Staňová

Učitelka

Třída Včeličky
Třída Včeličky
Třída Včeličky
Třída Včeličky
Třída Včeličky
Třída Včeličky