Mezinárodní den dětí
Informace pro rodiče nových dětí pro šk. r. 2024/2025

Úvod > O nás > Naše třídy > Motýlci

Motýlci

Třída je rozdělena na hernu a pracovní část se stolečky.

V herně probíhají hry, pohybové činnosti, odpočinek na lehátkách. Je zde nainstalována interaktivní tabule, kterou děti samostatně používají, hudební koutek s klavírem, relaxační kout s knížkami. Zde děti odpočívají při odpoledním spánku na lehátkách. Starší děti odpočívají kratší dobu a mají klidové činnosti, aby nerušily děti spící.

Pracovní část je vybavena stolečky, kde děti jak pracují, tak i obědvají, výtvarným stolem, koutkem živé přírody s želvou Robinkem, pracovním ponkem a dětskou kuchyňkou.

Letošní rok má téma „Cestujeme za zvířátky s Bobíkem tam a zpátky.“ S plyšovým kamarádem Bobíkem budeme cestovat a poznávat svět, svět zvířat, lidí a fantazie. Své zážitky budeme sepisovat v cestovatelském deníku, do kterého budeme sbírat i razítka tlapiček za své úspěchy.

I letos se budeme věnovat především pohybu. Denní ranní cvičení, každý čtvrtek „pohybový den“, zapojíme se do projektu Sokola „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, na jaře podnikneme s předškoláky cyklovýlety na kolech. Pohyb budeme také rozvíjet v pohybově tanečním kroužku Rytmiku.

Naše třída má své pravidla a rituály, které nám pomáhají s klidem, pohodou a úsměvem, trávit společný čas.  Nejdůležitější je pro nás SPOKOJENÉ DÍTĚ !

Ředitelka

Třída Motýlci